Dzień czarnego kota...

Opublikowano: 17-11-2021
siersciuch-1637165451.png
Mówimy o darciu z kimś kotów, o kociej muzyce, kupowaniu kota w worku, bawieniu się w kotka i myszkę czy odwracaniu kota ogonem. Dziś mówić  będziemy o kocie...czarnym. Nie przez przypadek - 17 listopada w kalendarz świąt nietypowych  wpisany jest właśnie Dzień Czarnego Kota. Święto wywodzi się z Włoch a 17 dzień miesiąca uważany jest w Italii za najbardziej pechowy. Jak z tym czarnym kotem tak naprawdę jest?
Szare,bure czy pstrokate wszystkie koty za Pan brat, a wśród nich te o których mówi się najwięcej... te które nie cieszą się dobrym PRem - koty czarnnneee.
Jak mówi większość zapytanych przez nas piotrkowian "gdy przejdzie czarny kot drogę lepiej zawrócić, bo czarny kot przynosi..pecha".
Nie taki kot czarny straszny jak go malują. Obalamy mity mówi Maria Mrozińska z piotrkowskiego schroniska  i poleca mruczki o ciemnym umaszczeniu..
W schronisku przebywa aktualnie  30 kotów.. nie tylko czarnych. To dobra kocia sytuacja - adopcji jest wiele i jeśli ktoś chce dać dom wąsaczowi kolor nie ma tu znaczenia.
A w piotrkowskim schronisku nie tylko koty do adopcji, ale  również na stanowisku... Rolę rzecznika prasowego placówki
jak śmieją się pracownicy pełni właśnie od kilku lat on... Czarny kot. Boni.
Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 8 =
Link
2 + 8 =