Listy, czyli historie Trybunalskiego Grodu...

Opublikowano: 20-09-2022
350a5474-kopia-1663675119.jpg
Wszystko zaczęło się od listu napisanego przez łodzianina w 1979 roku to on zainspirował Agnieszkę Wolańską do zglębienia dziejów Piotrkowa Trybunalskiego , to  wydarzenia zaowocowało niezwykłym spektaklem "Listy czyli historie Trybunalskiego Grodu na 7 głosów i zespół", który mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego mogli zobaczyć w miniony piątek w MOK.
Listy na kanwie których powstało przedstawienie opowiadały  ludzkie  historie wyjazdów, powrotów i ucieczek z Piotrkowa Trybunalskiego , to wszystko działo się na piotrkowskim dworcu kolejowym, gdzie krzyżowały się losy bohaterów począwszy od czasów kiedy w Piotrkowie rozwijała się kolej Warszawsko-Wiedeńska poprzez czasy okupacji aż do  współczesności.Wszystko to uzupełniały popularne polskie piosenki zaśpiewane przez aktorów przy akompaniamencie zespołu a wielokulturowa historia miasta wzbogaciła spektakl o utwory czy zwyczaje innych narodowości.
Przygotowanie spektaklu było ogromnym wyzwaniem dla reżysera jak i artystów, praca nad przedstawieniem trwała kilka miesięcy, przygotowanie utworów, strojów czy choreografii tanecznej wymagało ogromnych nakładów pracy, przyjemnej pracy jak podkreślali aktorzy bo dzięki niej sami mogli lepiej poznać historie swojego miasta wcielając się bohaterów listów. .., niektóre z tych historii zapadły artystom głęboko w sercach.
Przedstawienie zachwyciło widzów, którzy mocno oklaskiwali aktorów w trakcie przedstawiania jak i po jego zakończeniu. Widzowie docenili nie tylko walory artystyczne, muzykę czy scenografie ale mieszkańcom szczególnie przypadła do gusty w taki sposób opowiedziana i wyśpiewana historia Piotrkowa Trybunalskiego.
Przedstawienie zakończył wyklaskany przez widzów bis. "Listy czyli historie Trybunalskiego grodu na 7 głosów i zespół " wystawiono dwukrotnie a obejrzało go kilkaset widzów. Spektakl był trzecim i ostatnim przedstawieniem realizowanym w ramach projektu : Historia kultura się toczy" dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzctwa Narodowego w ramach Narodowego Centrum Kultury. Kultura. Interwencje 2022.
Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 6 =
Link
2 + 6 =