Piotrkowianin zagra w barażach!

Opublikowano: 17-05-2014
Piłkarze ręczni Piotrkowianina po raz czwarty w tym sezonie okazali się lepsi od Gwardii Opole. Ostatnie zwycięstwo okazało się najważniejsze.

Niewiele brakowało, aby spotkanie odbyło się w rezerwowej, szkolnej hali. Padający od rana deszcz spowodował rozszczelnienie dachu hali Relax. Służby techniczne przy dużym wsparciu straży pożarnej uporały się jednak z tym problemem.

Dziesięć minut po wznowieniu gry Piotrkowianin jeszcze powiększył przewagę. Po skutecznej kontrze Pacześnego było 23:16 i wydawało się, że Gwardia już nie ma szans. Gospodarzom najwyraźniej jednak zabrakło sił. Zatracili skuteczność, a zawodnicy z Opola zaczęli mozolnie odrabiać straty. W 54. minucie było 29:24, trzy minuty później 30:26. Od tego momentu gole zdobywała już tylko drużyna gości, a w zespole z Piotrkowa rosła nerwowość. Na 40 sekund przed końcem Paweł Swat rzucił kontaktową bramkę. Gwardia odzyskała jeszcze piłkę, ale rzut wolny Remigiusza Lasonia nie znalazł drogi do bramki. Piotrkowianin wygrał jednym golem i to zespół Rafała Kuptela zmierzy się w barażach z Nielbą Wągrowiec. Gwardia Opole opuszcza szeregi Superligi.

MKS Piotrkowianin - PE Gwardia Opole 30:29 (17:12)

Piotrkowianin: Ner, Procho - Mróz 1, Daćko 2, Woynowski 3, Stołowski 6, Trojanowski 3/3, Różański, Piotr Swat 6, Rumniak 4, Jamioł, Pilitowski 1, Pożarek, Pacześny 4.
Trener: Rafał Kuptel

Pierwszy mecz barażowy już w najbliższą środę (21 maja - 19:00) w Wągrowcu, a rewanż w niedzielę (25 maja - 19:00) później w hali Relax.

Materiał filmowy z meczu w poniedziałkowym wydaniu naszych wiadomości o 17:15.