O ciepłownictwie w Piotrkowie

Opublikowano: 20-12-2024
kurkowscy-1734696726.jpg
Jak wygląda przyszłość piotrkowskiego ciepłownictwa, jakie są kierunki w których chce pójść Piotrków Trybunalski i jak na ten moment wygląda sytuacja ciepłownicza w naszym mieście -  o tym mówił w środowe popołudnie podczas swojej prezentacji prezes Piotrkowskiej Elektrociepłowni Paweł Uznański. 
Historia wydania przez Mediatekę 800-lecia publikacji "Działalność organmistrzowska Stanisława i Stefana Krukowskich 1879-1963"  jest długa. Piotrkowska książnica robiła do niej kilka podejść. Po wielu latach w ramach projektu "Krajowego planu odbudowy i zwiększenia odporności" udało się. Historia cenionych i znanych organmistrzów z Piotrkowa Trybunalskiego zapisała się na kartach wydanej książki autorstwa ks. Antoniego Pietrzyka. Podczas jej promocji w Mediatece dziękowano tym, którzy dzielili się swoją wiedzą na temat rodziny Krukowskich m.in związanym z naszą redakcją - Leszkowi Józefackiemu i Izydorowi Młoczkowskiemu. Jak podkreślano podczas spotkania w Mediatece, każdy piotrkowianin powinien poznać historię rodziny Krukowskich. 
O działalności produkcyjnej,o instrumentach, które stworzyli i o historii piotrkowskich organmistrzów opowiadał tego dnia  Wojciech Lipniacki.
 Spotkaniu w Mediatece towarzyszyła wystawa pamiątek rodziny Krukowskich, która powstała dzięki uprzejmości Małgorzaty Krukowskiej-Poloczek. W ramach wydarzenia „Krukowski Day” piotrkowianie mogli wysłuchać również koncertu organowego w Kościele Ewangelicko-Augsburskim. Na zabytkowym instrumencie, stworzonym przez rodzinę Krukowskich a zarazem jedynych organach produkcji Krukowskich w Piotrkowie Trybunalskim zagrał Jakub Garbacz - wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Piotrkowianie mogli usłyszeć utwory  Bacha, Chopina czy Żeleńskiego.


Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 4 =
Link
7 + 4 =