Serbowie uczą się polskiej kuchni

Opublikowano: 18-11-2022
zagubica-1668779725.jpg
To dla nich pierwszy tego typu wyjazd a umiejętności podczas niego zdobyte wyjątkowe i chciałoby się powiedziec bardzo smaczne. Delegacja z serbskiej Żagubicy miasta partnerskiego Piotrkowa Trybunalskiego przyjechała poznawać tajniki polskiej kuchni...w efekcie tej wizyty takie dania jak rosól czy tradycyjny schabowy mają trafić na serbskie stoły.
O to by móc uczyć się gotować w piotrkowskiej szkole o profilu gastronomicznym  łatwo nie było, bo do pokonania było 100 innych projektów. Gmina Żagubica zwyciężyła w konkursie organizowanym przez Ambasadę Polski w Belgradzie. Dzięki tej wygranej mogli przyjechać do Piotrkowa i miedzy innymi spotkać się z prezydentem miasta.Z programu Polska Pomoc na ten przyjazd udało się pozyskać 25 tys Euro , dzięki tej dotacji  do Piotrkowa przyjechała delegacja nauczycieli i uczniów z serbskiego technikum. Goscie z Serbii zostaną tu dwa dni.
Już pierwszego dnia delegacja udała się do ZSP nr 4 gdzie zwiedziła pracowanie i budynek szkoły. Ale najważniejsza była praktyka, ta kulinarna. Do przygotowywania tradycyjnego polskiego obiadu przyłączyli się uczniowie jak i pedagodzy z serbskiej szkoły. Na początek oczywiście tradycyjny polski rosół i schabowy. Nie lada wyzwanie stanowiło także drożdżowe ciasto. Dzisiejszy dzień zwieńczył polski  obiad, wspólnie przygotowany. Takie właśnie dania będą serwowane w przyszkolnej restauracji , która powstanie w Żagubicy.
Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 6 =
Link
3 + 6 =