40-lecie SP12

Opublikowano: 28-03-2024
12-1711627534.png
1984 rok wrzesień – dzieci z rocznika 1978 idą do szkoły – część z nich do nowej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 12 przy ulicy Belzackiej. Od tego dnia minęło już 40 lat. Ten moment i kolejne lata wspominano podczas jubileuszowej gali 40 lecia istnienia placówki, która odbyła się w miniony poniedziałek.
Powstanie szkoły – jej budynku i tworzenie przez 4 dziesięciolecia całej społeczności szkolnej zapisano na kartach ksiąg pamiątkowych. Cztery dekady to kawał historii.
O powstaniu szkoły, jej działalności edukacyjnej, idei nauki zaczerpniętej od patrona placówki - Kornela Makuszyńskiego - mówiono podczas gali jubileuszowej. Historia, przeszłość, jak podkreślano jest cały czas częścią kolejnych pokoleń: uczniów i pedagogów, ale ważna jest też przyszłość, w którą placówka wkracza w dobrej kondycji, co zaznaczał dyrektor szkoły.
Podczas gali jubileuszu 40lecia podsumowania to rzecz oczywista, jak również życzenia.
Nie brakowało gratulacji i prezentów nie zabrakło też słów kierowanych do tych którzy tworzą kolejne karty historii tej szkoły.
Z okazji jubileuszu dla pedagogów byłych i obecnych, dla absolwentów szkoły oraz kolegów i rodziców - grupa uczniów dwunastki przygotowała widowisko artystyczne. Była to opowieść o powstaniu szkoły, jej dziejach i czasie teraźniejszym.
Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 1 =
Link
9 + 1 =