Czas na wyprawkę

Opublikowano: 29-07-2022
wyprawka5-1659090217.png
Wakacje to czas urlopów, odpoczynku, podróży. I mało kto dziś o powrocie do szkoły myśli. Pozostał jeszcze miesiąc laby, ale i miesiąc obowiązków. Rodzice uczących się dzieci przed pierwszym szkolnym dzwonkiem będą musieli udać się po szkolna wyprawkę, na tę można otrzymać świadczenie dobry start w wysokości 300 złotych. Pierwsze wypłaty już wpłynęły na konta, a wnioski można cały czas składać.
Wyprawkowy czas jeszcze nie wystartował, w księgarniach i sklepach papierniczych na razie jest spokojnie. Lawina klientów prognozowana jest w drugiej połowie sierpnia. Asortymentu szkolnego nie brakuje. Wśród propozycji plecaków można wybierać pod kątem koloru i ceny. Podobnie wybierać można we wzorach zeszytów długopisów oraz flamastrów czy farb. Ceny zróżnicowane jak asortymenty.
Pojawia się pytanie czy wyprawka 300plus wystarczy na wszystko. Właściciele księgarni czy sklepów papierniczych polecają wcześniej zacząć kompletować wyprawkę - w ten sposób rodzice mogą uniknąć stania w długich kolejkach. Nie warto czekać również ze złożeniem wniosku o świadczenie w ramch programu Dobry Start. Rodzicom, którzy złożą go do końca sierpnia, 300 złotych na szkolna wyprawkę do portfela wpadnie do końca września. Wnioski składać można jedynie elektronicznie.Świadczenie jest przyznawane bez względu na dochód i przysługuje na każde uczące się dziecko do ukończenia 20 roku życia bądź 24 w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.
Wnioskować o 300 zł na szkolna wyprawkę można do 30 listopada.
Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 6 =
Link
9 + 6 =