Matura wystartowała

Opublikowano: 05-05-2023
matura1-1683279703.jpg
1522 maturzystów rozpoczęło w Piotrkowie Trybunalskim zmagania z  egzaminem dojrzałości. Wczoraj o godzinie 9 maturalny maraton zapoczątkował egzamin z języka polskiego... tegoroczni maturzyści mierzą się z nową formułą egzaminacyjną... tak więc egzamin zdaje nowy system maturalnego egzaminowania.
Jedni wypoczęci po majówce i wyspani, inni spać nie mogli bo siedzieli w książkach jeszcze innym sen zakłócały...Dziady albo Lalka...
Dla uczniów ZSP nr 1 - tych z technikum to była ostatnia matura po staremu. I kto z nich przewidział Pana Tadeusza i Przedwiośnie ten trafił.  Natomiast licealiści z tepeesu egzamin dojrzałości w tym roku pisali po nowemu.A tegoroczna matura którą piszą licealiści jak mówią pedagodzy to zmiany i to nie małe. Przede wszystkim czas - tego na napisanie było więcej nie 170 a 240 minut. Zmieniła się też formuła samego egzaminu z języka polskiego.
Dla części maturzystów tegoroczna matura to było wyzwanie inni mówili że wręcz przeciwnie - nie było się czego bać. A do tematów można było dopasować każdą lekturę. Po pierwszym egzaminie humory  w II LO dopisywały.
  Z humorami opuszczali po polskim mury szkoły również uczniowie Chrobrego.
Humaniści mocne strony mogli pokazać na polskim , teraz na swoją kolej czekają umysły ścisłe - matura z królowej nauk w poniedziałek. Bo harmonogram maturalny również uległ zmianie.Dziś abiturienci zmagali się z językiem obcym.   By uzyskać świadectwo dojrzałości trzeba otrzymać 30 procent punktów z trzech egzaminów pisemnych oraz dwóch ustnych. Trzeba też podejść do jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, ale on nie ma w tym roku jednak progu zdawalności.
Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 6 =
Link
3 + 6 =