Piotrkowianie pamiętali

Opublikowano: 02-08-2022
powstanie3-1659432388.png
1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00 na mocy decyzji Dowódcy AK gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" w Warszawie rozpoczęły się heroiczne zmagania powstańców z hitlerowskim okupantem, które 63 dni.. Powstanie Warszawskie było największą bitwą, stoczoną podczas II wojny światowej przez organizację podziemną z wojskami okupacyjnymi. Jej celem była niepodległa Polska...Wczoraj w całym kraju w 78 rocznicę oddano hołd i część powstańcom. Uroczyste obchody odbyły się również w Piotrkowie Trybunalskim. 
 O godzinie 17 w Piotrkowie Trybunalskim rozległ się dźwięk syren alarmowych...  to hołd powstańcom, którzy właśnie o tej porze 78 lat temu ruszyli do walki z niemieckim okupantem...  
  Pamięć o  największym militarnym zrywie podziemia w okupowanej Europie i heroicznej walce Polaków rokrocznie piotrkowianie czczą na Placu Kościuszki.  To tu  przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza w imieniu mieszkańców miasta wiązankę złożył wiceprezydent Andrzej Kacperek oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta: Ludomir Pencina i Wiesława Olejnik. Kwiaty złożyły również delegacje władz wojewódzkich, regionalnych, posłowie ,przedstawiciele środowisk kombatanckich i harcerze. Kwiaty złożono również przed tablicą wmurowaną w kamienicę przy ul Słowackiego 1  upamiętniającą piotrkowianina  -   Generała Stefana Roweckiego ps Grot – twórcę i dowódcę Armii Krajowej.  Po uroczystościowych oficjalnych odbył się VIII Marsz pamięci Powstania Warszawskiego, którego uczestnicy przemaszerowali na piotrkowskie Powązki,  gdzie znajdują się mogiły powstańców oraz osób poległych w Powstaniu Warszawskim.
Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 9 =
Link
6 + 9 =