WOŚP zagrała 32 raz

Opublikowano: 07-02-2024
wosp-1707320135.png
Na sprzęt na oddziały pulmonologiczne i leczenie oraz rehabilitacje płuc polaków po pandemii coronawirusa - na ten cel zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jak grano w Piotrkowie.
WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim to gra na dwa sztaby. Pierwszy mieścił się w galerii Focus Mall. Tu działo się i na scenie i poza nią. Były pokazy ratownictwo zabawy dla dzieci... i licytacje. W tym roku piotrkowska sztuka zagrała dla orkiestry. Na licytacje zgromadzono szkło wykonywane w słynnej na cały świat a nie istniejącej już Hucie Hortensja.
Na terenie galerii wolontariusze również zbierali pieniądze do puszek. Jedną z wolontariuszek była Marysia – dzielna Wojowniczka. Nastolatka walczy z mózgowym porażeniem dziecięcym i w czasie swojej walki o sprawność nie raz korzystała ze sprzętu kupionego przez orkiestrę.
A wolontariuszy w Piotrkowie Trybunalskim było ponad 800. Tylu chętnych do zbiórki zgromadził drugi sztab WOŚP który grał na terenie Powiatowego Centrum Przesiadkowego. Na czas grania Powiatowe Centrum Przesiadkowe zmieniło się w Przystanek WOŚP. Od samego rana można było wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Na przybyłych czekali funkcjonariusze policji, straży pożarnej, czy służby więziennej.
Jednym z punktów programu było morsowanie, zorganizowane przez "Morsów Spod Dębu". Po krótkiej rozgrzewce morsy ostudziły się w specjalnie na tę okazję przygotowanych basenach.
Ale to nie koniec atrakcji. Na przybyłych czekały również koncerty lokanych zespołów.
Kiedy bawiono się na koncertach organizowanych przez oba sztaby – w punktach zdania puszek liczono pieniądze, a było co liczyć.
WOŚP w Piotrkowie Zakończyło światełko do nieba i koncerty... na dworcu zagrał Cbool.
Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 9 =
Link
1 + 9 =