XXIII INTERAKCJE ZAKOŃCZONE

Opublikowano: 18-09-2023
iner-1695054866.png
XXIII  Międzynarodowy Festiwal Sztuki INTERAKCJE już za nami. Jak zawsze zdominowały go pokazy performance, a urozmaicił pokaz filmowy, panelowa dyskusja i koncert. Festiwal przebiegał pod hasłem”Sztuka się nie  poddaje”, a swój głos w tej dyskusji zabraoło ponad 20 artystów z Polski i Ukrainy.
Piątkowy, ostatni dzień festiwalu rozpoczął się oczywiście od pokazu performance. Tu powitano widzów w nietypowej scenerii. Lecz to było dopiero preludium do tego co miało wydarzyć się za chwilę.
Ale piątek w interakcjach to także prezentacja, a ta dotyczyła sztuki interdyscyplinarnej w Ukrainie . Dyskusje poprowadziła Myroslava Ganyushkina. Kurator tegorocznej XXIII edycji festiwalu.
Dalsza część piątkowego wieczoru z INTERACJAMI upłynęła już tylko i wyłącznie na pokazach performance, a przed publicznością zaprezentowali się zarówno Polscy jak i Ukraińscy artyści.
Z takiej różnorodności każdy widz i artysta  mógł wziąć coś tylko i wyłącznie dla siebie. Jedni są z interakcjami od zawsze inni przyglądają się festiwalowi po raz pierwszy. Pokazy performance trwały do późnych godzin wieczornych,a festiwal zakończyły podziękowania płynące do wszystkich, którzy przyczynili się do jego realizacji. Nie zabrakło oczywiście zaproszenia na kolejną XXIV jego edycję ale to dopiero za rok. Festiwal został objęty Patronatem Honorowym  Prezydenta  Miasta Krzysztofa Chojniaka. 
Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 5 =
Link
8 + 5 =