Zamknięty plac zabaw

Opublikowano: 20-11-2023
plac-1700487365.jpg
Gdzie dzieci wypoczywają najlepiej? … Place zabaw to jedne z ulubionych miejsc najmłodszych mieszkańców miasta. Niestety, od kilku miesięcy plac zabaw na osiedlu Sadowa jest zamknięty, co może wywoływać smutek na dziecięcych twarzach.
Plac jest, ale zamknięty na kłódkę. W mailu napisanym do redakcji przez pana Sylwestra czytamy:

„Od czasu rozpoczęcia pandemii Covid stoi zamknięty plac zabaw dla dzieci. Smutny widok miejsca, które powinno być pełne życia, radości i dziecięcej energii. Może Państwu uda się wyjaśnić sprawę pobudzić ludzi i spowodować, otworzenie tego miejsca dla dzieci”

Niewielki plac był miejscem, gdzie wielu młodych piotrkowian spędzało czas, mówią rodzice – teraz takiego miejsca nie ma.
Czemu plac zabaw został zamknięty? Obiekt należy do placówki handlowej znajdującej się vis a vis placu. Po zmianie właściciela plac zamknięto. Dlaczego? Jak czytamy w mailu - ze względów technicznych i bezpieczeństwa:

Niestety podczas funkcjonowania placu borykaliśmy się z licznymi aktami wandalizmu - urządzenia były wiele razy uszkadzane i niszczone, a teren placu zanieczyszczany. Jako zarządcy tego miejsca nie możemy pozwolić by bawiące się tam dzieci były narażone na jakiekolwiek niebezpieczeństwo, dlatego po kolejnych już aktach wandalizmu polegających na łamaniu desek, wyrywaniu elementów zabawek, pozostawianiu niedopałków papierosów, śmieci i szkła musieliśmy go wyłączyć z użytku. „

Czy plac zabaw czeka powolna agonia i w efekcie likwidacja? Właściciele obiektu dają nadzieję na drugie życie tego miejsca.

Planujemy obecnie jego modernizację tego terenu i jego ponowne uruchomienie, które nastąpi najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku. Będzie on wtedy funkcjonował w nieco zmienionej formie, ale mamy nadzieję, że miejsce to przyniesie wiele radości naszym najmłodszym klientom i ich opiekunom.”
Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 6 =
Link
6 + 6 =