Zarobek w wakacje

Opublikowano: 05-07-2024
posredniak-1720783197.png
Odpowiedzialność, samodzielność, budowania kontaktów, doświadczenie, które można wpisać w swoje CV w przyszłości...  mowa o zaletach wakacyjnej pracy uczniów i studentów. Młodzi ludzie są ambitni, chcą się rozwijać, zdobywać nowe kompetencje i doświadczenie. A pracy sezonowej dla młodych nie brakuje, po pomoc w jej zdobyciu warto się udać do Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.
Pracować czy w wakacje leniuchować? Jeśli ktoś woli pracę nic nie stoi na przeszkodzie, ofert pracy sezonowej jest dużo. Praca na młodych czeka w gastronomii, hotelarstwie czy przy zbiorze owoców.
Wakacyjne zatrudnienie na umowę o pracę możne podjąć osoba, która skończyła 16 rok życia. Młodociany pracownik może jednak wykonywać pracę w wymiarze 7 godzin dziennie/ 35 godzin tygodniowo. Pracować również mogą osoby od od 13 roku życia ale za zgodą rodziców i w takich branżach jak reklama, kultura czy sport, a wymiar czasu ich pracy ograniczony jest do 5 godzin dziennie. A gdzie szukać pracy? Najlepiej w Centrum Informacji i Planowania kariery zawodowej  - pracownicy pomogą poszukać zatrudnienia, ale nie tylko.
Praca w wakacje nie tylko przynosi zysk finansowy, ale też uczy samodzielności i wykształca nawyk pracy. Ale w wakacje można pracować nie tylko zarobkowo, część młodych ludzi wybiera w tym czasie wolontariat, na przykład w piotrkowskim schronisku dla bezdomnych zwierząt.
Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 1 =
Link
7 + 1 =