Znamy matematyków roku

Opublikowano: 07-03-2014
    Znamy matematyków roku 2014. 8 lutego w gimnazjum nr 5 odbyła się dwunasta edycja Międzygimnazjalnego Turnieju Matematycznego, która wyłoniła zarówno zwycięzców indywidualnych jak i drużyny. Dziś najlepsi z najlepszych miłośników królowej nauk odebrali nagrody. To już tradycja, że w gimnazjum nr 5 w pierwszą sobotę po feriach gimnazjaliści stają w szranki z królową nauk w międzygimnazjalnym turnieju. Siedmioosobowe drużyny z 10 gimnazjów - zarówno piotrkowskich jak i z regionu walczyły o Puchar Prezydenta Miasta. Tym samym 70 gimnazjalistów rywalizowało o miano Matematyka Roku. Turniej to nie tylko sprawdzenie siebie ale też doping i rozgrzewka przed startami w matematycznych zmaganiach na stopniach wojewódzkich czy ogólnopolskich. Komisja wyłoniła 14 laureatów, a tytuł Matematyka Roku 2014 zdobyło czworo z nich. Najlepszymi okazali się Jan Kociniak z Gimnazjum nr 3, Kamil Stańczyk z Gimnazjum nr 5 oraz Natalia Kucharczuk i Piotr Żuber z Gimnazjum nr 4. Na tym nie koniec laurów. Suma wyników w konkursie Natalii i Piotrka oraz ich kolegów pozwoliła też na uplasowanie reprezentacji ich szkoły na pierwszym miejscu w rankingu drużynowym. Tym samym gimnazjum nr 4 zdobyło puchar prezydenta miasta. II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 3, a III z Gimnazjum nr 5. Podczas uroczystości rozdania nagród przedstawiono również część artystyczną.