Co z budownictwem?

Opublikowano: 10-03-2023
budowy-1678454661.jpg
Jeszcze 2 lata temu firmy budowlane miały kalendarze wypełnione po brzegi  i nie nadążały z  realizacją inwestycji. Dziś to już przeszłość - inwestycje wyhamowały w całej Polsce. Trudny - miniony rok w budownictwie spowodowały m.in wojna, inflacja a co za tym idzie problemy z kredytem a do tego wysokie ceny materiałów budowlanych . Jak dziś budownictwo ma się w Piotrkowie tryb ?
W Piotrkowie Trybunalskim są miejsca, gdzie wciąż powstają nowe domy czy mieszkania...   Mury pną się do góry nie tylko na peryferiach jak to bywało w ostatnim okresie, ale inwestycje mieszkaniowe realizowane są i w centrum miasta.

W mieście buduje się, ale mniej - czas kiedy mówiono się o boomie w budownictwie jest za nami. W ubiegłym roku trend się odwrócił a, budowlanka wyhamowała. Widać to po ilości pozwoleń na budowę. W Piotrkowie Trybunalskim jeszcze dwa lata temu wydawano rocznie nawet 800 pozwoleń na budowę. W ubiegłym roku zanotowano spadek do 500 pozwoleń.

Załamanie w budownictwie to trend krajowy - widać to w statystykach - z danych GUS wynika ze produkcja budowlano -montażowa była o kilka procent niższa niż rok wcześniej. A spadek nowych inwestycji w mieszkaniówce, w której jest najgorsza sytuacja może wynieść  nawet 40%. Zdaniem ekspertów wyhamowanie w budownictwie to kumulacja kilku czynników takich jak inflacja, wzrost kosztów budowy, wzrost cen energii czy spadek sprzedaży kredytów hipotecznych. Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 6 =
Link
4 + 6 =