Ebooki w modzie

Opublikowano: 12-02-2024
ebuki-1707741199.png
Cała domowa biblioteczka w kieszeni lub w torbie, czy to możliwe? Takie możliwości daje ebook - możliwości elektronicznych wersji książek. Ebooki wypożyczać można także Miejskiej Bibliotece Publicznej - jak to działa i kto może skorzystać?
Ci co chętnie sięgają po książki i regularnie odwiedzają książnicę wiedzą, że nie zawsze udaje się od ręki wypożyczyć poczytny tytuł. Bo także wśród czytelników, jak wszędzie, panuje moda na książkę czy pisarza i trzeba wtedy cierpliwie poczekać w kolejce. Ale można bez kolejki, a nawet bez wychodzenia z domu przeczytać bestseler. Taką możliwość dają ebooki – a w Miejskiej Bibliotece Publicznej można otrzymać bezpłatny dostęp do platformy "Legimi".
Aby otrzymać taki jednorazowy kod dostępu do darmowej aplikacji Legimi, ważny 30 dni, trzeba oczywiście posiadać biblioteczną kartę. Potem wystarczy tylko założyć konto, wpisać kod i można wypożyczać. W bazie znajduję się ponad 200 tytułów. Teraz wystarczy tylko wyszukać interesującą nas książkę, dodać ją do wirtualnej półki i gotowe. Można czytać. Wszędzie, i o każdej porze. A taka książka w wersji elektronicznej ma dokładnie te same cechy jak jej papierowy odpowiednik. Jest okładka, tytuł, spis treści ilustracje czy biografia.
Książki pobierać można np. na  smartfona ale coraz większą popularnością cieszą się także czytniki ebooków. Tu tekst emitowany jest na e-papierze i nie męczy wzroku, podobnie jak tekst drukowany.
Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 8 =
Link
8 + 8 =