Gdzie na wiosenny spacer?

Opublikowano: 29-03-2024
botanik-1711712127.png
Przed nami święta Wielkanocne. Jeśli potwierdzą się przewidywania synoptyków te w tym roku będą bardzo ciepłe, z temperaturą powyżej 20 stopni celsjusza. To wręcz wymarzona pogoda na wiosenny spacer. A gdzie w mieście można udać się na spacer? Nasi reporterzy polecają spacer po parku Belzackim czy ogrodzie botanicznym.
Wiosnę w Belzackim parku nie tylko słychać, ale przede wszystkim widać. Przyroda budzi się do życia. Forsycje obsypane są już kwiatami i czekają na odwiedzających. Pąki na drzewach i pojawiające się już łąki kwiatowe cieszą oko. Wiosnę poczuły także ptaki a ich śpiew słychać w całym parku.
Również kaczki rozpoczęły już swoje wiosenne gody. Przyrodę w parku obserwować można godzinami. A atmosfery parku dopełnia fontanna - sezon obserwacji wodnego tańca właśnie wystartował. Osiem zamontowanych dyszy wyrzuca wodę na 24 metry. Każdy spacerowicz może indywidualnie sterować fontanną,  i przygotować swój własny pokaz.
W święta na spacer można się będzie wybrać do ogrodu botanicznego w parku księcia Józefa Poniatowskiego. Tu jeszcze w piątek trwały ostatnie przygotowania do otwarcia ogrodu... Wygrabianie liści i porządkowanie alej. Pogoda sprzyjała pracom ogrodowym i roślinności – drzewa i krzewy obsypały pąkami.
Botanik otwarty będzie w niedzielę wielkanocną.
Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 9 =
Link
3 + 9 =