60 lat TPPT

Opublikowano: 29-03-2024
tpp-1711712737.png
Kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków, Złota Wieża Trybunalska, Fotograficzne Archiwum Miasta, konkurs Mój Zielony Piotrków, tablice upamiętniające osoby zasłużone dla Piotrkowa... to działania Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego. W tym roku przypada 60. rocznica powstania Towarzystwa. Obchody tego jubileuszu rozpoczęto w środowe popołudnie wykładem zorganizowanym przez UTW
Grupa miłośników miasta skupiona przy Piotrowskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego 60 lat temu 1 kwietnia postanowiła stworzyć oddzielne stowarzyszenie - Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego. Od tamtej pory, jak mówił podczas środowego wykładu Waldemar Domarańczyk - prezes stowarzyszenia - działalność Towarzystwa na trwałe wpisała się w historie Piotrkowa Trybunalskiego.

Badanie historii miasta, upamiętnianie osób i miejsc związanych z Piotrkowem Trybunalskim, opieka na rzecz ratowania nagrobków na piotrkowskich cmentarzach, działalność edukacyjna czy artystyczna a do tego spotkania z lokalną społecznością - lata działalności, jak mówią członkowie stowarzyszenia to sporo pracy i wyzwań ale też i planów, by dalej to kontynuować.

Podczas wykładu z okazji 60-lecia TPPT prezydent Krzysztof Chojniak wraz z Przewodniczącym RM Marianem Błaszczyńskim wręczyli 4 brązowe medale honorowe za zasługi dla miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Te trafiły do rąk Agnieszki Drezler, Anny Hartman, Elżbiety Rudnickiej i Marzeny Rutkowskiej - działaczek Towarzystwa.

Wykład na temat historii zorganizowali słuchacze UTW, a środowe spotkanie to był początek obchodów 60-lecia Towarzystwa.
Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 5 =
Link
3 + 5 =