Strajk na obrzeżach Piotrkowa

Opublikowano: 29-03-2024
strajk-1711713310.png
Mają żądania i te wyrazili podczas blokady drogi DK 74 – związkowcy sieci Kaufland strajkują. Od godziny 8. rano do godziny 22. zaplanowano blokadę drogi między Piotrkowem a Bełchatowem przy centrum dystrybucyjnym sieci.
Kilka osób autami chwilę po godzinie 8 zablokowało rondo przy magazynie sieci kaufland. Na transparentach wypisali żądania i postulaty – a w nich w głównej mierze chodzi o podniesienie pensji o 1200 złotych – dziś wynagrodzenia, jak mówili, są nie adekwatne do wykonywanej pracy.

Protest zorganizowało OPZZ Konfederacja Pracy i to działacze związku w większości wzięli udział w blokadzie drogi. Protest najbardziej odczuli kierowcy chcący przejechać drogą z Piotrkowa w kierunku Bełchatowa.
Co dzieje się w marketach i centrach dystrybucyjnych Kauflandu? Czy sytuacja jest tak zła? W oświadczeniu firmy między innymi:

Prowadzimy ciągły dialog ze stroną społeczną. Naszym celem jako pracodawcy jest zachowanie atrakcyjności oferowanych warunków zatrudnienia m.in. poprzez regularne podwyżki wynagrodzeń przy jednoczesnej ochronie miejsc pracy. Ta kwestia znajduje się od zawsze w centrum naszej uwagi i jest przejawem odpowiedzialności za wszystkich naszych pracowników. W niniejszym kontekście, jak również ze względów ekonomicznych, realizacja postulatów związku zawodowego nie jest możliwa.
Jednocześnie podejmujemy rozmowy w celu rozwiązania tej kwestii na drodze porozumienia. Głęboko wierzymy, że strona społeczna również będzie prowadzić dialog, uwzględniając sytuację ekonomiczną branży i firmy, realistyczność postulatów, a także dotychczasowe działania pracodawcy w tym zakresie.
Biuro Prasowe Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. j.


Związkowcy ostrzegają, że jeśli postulaty nie zostaną przez pracodawcę zrealizowane protesty będą organizowane do skutku.
Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 4 =
Link
8 + 4 =