Inwestycja w...ekologię

Opublikowano: 16-09-2022
zyczliwa-4-1663328556.jpg
Cel to porządkowanie gospodarki ściekowej, zwiększenie atrakcyjność inwestycyjnej i mieszkaniowej oraz zapewnienie efektywnej zbiórki ścieków. Takie efekty ma przynieść realizowana na ulicy Życzliwej budowa sieci kanalizacji sanitarnej. Prace idą pełną parą. 
 Od Rakowskiej do Wierzejskiej przez Życzliwą i Witosa... Łącznie ponad 5 kilometrów sieci kanalizacyjnej, kilkadziesiąt studni i dwie przepompownie ścieków, które mają uporządkować gospodarkę sanitarną na tym terenie miasta. Systemowe odprowadzanie ścieków to inwestycja w ekologię, ale kosztowna, bo warta 9 milionów złotych. - To duży wysiłek finansowy dla miasta, ale bardzo pożądany. Robimy to z myślą zarówno o dwóch firmach, które znajdują się tutaj w sąsiedztwie, czyli dla firm Polanik i Nowalijka, ale również z myślą o indywidualnych użytkownikach. Mowa tutaj o nieruchomościach, na których są już wybudowane domy i tam, gdzie działki przygotowane są pod budownictwo jednorodzinne - mówił prezydent Krzysztof Chojniak wizytując w środę plac budowy.
Przyłączy do nowej sieci kanalizacyjnej będzie ponad sto. I chyba na tym się nie skończy, bo osiedle Życzliwa jest rozwojowe, może tu powstać jeszcze sporo nowych budynków. Uzbrojone treny w kanalizację sanitarną podnoszą atrakcyjność działek również tych już zainwestowanych mówią mieszkańcy ulicy Witosa.
Budowa sanitarki idzie zgodnie z planem i ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Finałem prac ma być odtworzeniem nawierzchni na ulicy Życzliwej oraz Witosa.
Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 4 =
Link
4 + 4 =