Potrzebna krew!

Opublikowano: 05-08-2022
krew3-1659700504.png
   Potrzebna krew! W wakacje ten apel powraca jak bumerang .. lato to czas urlopów  i wyjazdów  a to zmniejsza liczbę osób decydujących się na oddanie krwi...Nie zmniejsza się natomiast zapotrzebowanie na nią  i to powoduje braki w centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Również w województwie łódzkim...
Czwartki w punkcie pobrań  przy ulicy Słowackiego zazwyczaj wyglądają tak... Długa kolejka chcących podzielić się życiodajnym płynem ciagnie się przez cały korytarz.  - W czwartki jest bardzo dużo osób, bo zachętą mogą być również dwa dni wolnego - mówi Paulina Calińska - pracownik Regionalnego Centgrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.  Mimo, że w wakacje zdarzają się takie właśnie dni kiedy krwiodawców jest dużo to zazwyczaj czas letni  jest szczególnie trudny dla krwiodawstwa a problem z brakami w bankach  pojawia się każdego roku o tej porze... - w szpitalach nie ma wakacji od choroby, jest więcej wypadków, a honorowi dawcy wyjeżdzają na urlopy -i to jest wynik braku krwi.. - dodaje Paulina Calińska. 
 Każda grupa krwi jest dziś na wagę złota. W łódzkim centrum krwiodawstwa najbardziej potrzebni są dawcy mający grupę krwi 0 Rh+. Pracownicy punktów apelują nie tylko do stałych dawców, ale i do tych, którzy jeszcze krwi nie oddawali... To nic nie kosztuje przekonują również  Ci którzy dzielą się życiodajnym płynem  od lat...Warto pamiętać, że oddając jedną jednostkę krwi można uratować aż trzy osoby...  Krew  mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. A w Piotrkowie krew można oddać w punkcie pobrań przy ul. Słowackiego 74. 
Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 8 =
Link
9 + 8 =