Są pieniądze na OZE

Opublikowano: 17-03-2023
panele-1679057268.png
3. Na instalacje pomp ciepła czy budowę instalacji fotowoltaicznych … miasto otrzymało dotację – po miesiącach oczekiwania na liści rezerwowej w końcu dobre informacje – pieniądze są – tym samym blisko 300 mieszkańców miasta będzie miało domy bardziej eko.
Na te pieniądze Piotrków czekał trzy lata, bowiem pierwsze sygnały o ogłoszeniu konkursu na OZE pojawiły się już w 2020 roku. Wtedy to, piotrkowski magistrat rozpoczął procedurę przyjmowania od mieszkańców deklaracji, bo to właśnie sami mieszkańcy wyrazili chęć wzięcia udziału w tym konkursie i deklarowali także jakich odnawialnych źródeł energii potrzebują. Deklaracje zbierano także w 2021. Teraz wiadomo już, że będzie zainstalowane 219 instalacji fotowoltaicznych, 44 pompy ciepła, 4 pice na biomasę oraz 10 instalacji na kolektory słoneczne.
Tak więc jaki rodzaj odnawialnego źródła energii mieszkańcy zadeklarowali , taki zostanie zainstalowany .Procedury wreszcie ruszyły, choć nie była to prosta droga. Piotrkowski magistrat od razu zgłosił się do konkursu, tuż po jego ogłoszeniu. Po ogłoszeniu listy rankingowej okazało się, że miasto trafiło na listę rezerwową. Po złożeniu przez magistrat odwołania Piotrków przesunął  się o kilka miejsc w górę i dopiero w tym roku udało się pozyskać pieniądze.
Niestety ci, którzy zrezygnowali z oczekiwania i w międzyczasie zainstalowali w swoim domu odnawialne źródło energii nie będą już mogli skorzystać z unijnego dofinansowania ,a to wyniesie 85 % kosztów inwestycji – 15%t o wkład własny mieszkańców.
 
Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 7 =
Link
7 + 7 =