Sytuacja w Noclegowni

Opublikowano: 19-11-2021
noclegownia-1637312159.jpg
Koczują na klatkach schodowych, ogródkach działkowych, pustostatnach. Bezdomni miejsca schronienia mają różne, ale w sezonie jesienno- zimowym przestają one wystarczać. Noce robią się coraz chłodniejsze i przez to śmiertelnie niebezpieczne. Bezdomni w Piotrkowie Trybunalskim schronienie mogą znaleźć w noclegowni przy ul. Wroniej. A już niebawem obok noclegowni ruszy ogrzewalnia dla bezdomnych.
Noclegownia może pomieścić 80 osób.  Choć cały czas ich przybywa, są jeszcze wolne miejsca. W epidemii jednak muszą zostać spełnione wszelkie procedury bezpieczeństwa. Test na koronawirusa, pomiar temperatury czy zabezpieczona specjalna izolatka na wypadek kwarantanny.
Już niebawem bezdomni będą mogli skorzystać również z ogrzewalni, która powstaje tuż obok noclegowni. Tu własnie kończy się remont. Położono płytki, pomalowano ściany, pozostały do podłączenia sanitariaty.Do pomocy w przygotowaniu ogrzewalni  włączyli się podopieczni noclegowni.  A pomóc bezdomnym przebywającym w piotrkowskiej noclegowni może każdy z nas - jak mówi kierownik placówki Piotr Kindilinchi w tym momencie potrzeba zwłaszcza ręczników czy pościeli...
Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 1 =
Link
9 + 1 =