Zbiórka dla schroniska

Opublikowano: 19-11-2021
schroniskozwierzeta-1637312389.jpg
Choć do rozpoczęcia kalendarzowej zimy zostało jeszcze trochę czasu, to już teraz warto pomyśleć o tym, jak wspomóc w tym okresie... czworonogów. Dla tych ze schroniska najlepszym podarkiem byłby oczywiście prawdziwy dom. Ale pomoc można również w inny sposób.
Tak dobrej sytuacji w piotrkowskim schronisku jeszcze nie było- 30 kotów i niespełna 70 psów.  Dużo adopcji, mniej porzuceń większa świadomość. Efekt? Lepsze warunki dla bezdomniaków. Te, które jeszcze na prawdziwy dom czekają w schronisku wspomóc można nie tylko adopcją. Od lat w Piotrkowskiej placówce prowadzona jest akcja "Wigilia dla zwierząt".Piotrkowianie nie tylko chętnie włączają się w zbiórkę karmy ale również w akcje słoma dla schroniska. Dzięki temu  budy będą zabezpieczone przed mrozem i wiatrem a zwierzęta będą mogą spokojnie przetrwać zimowy okres. Bo gdy spada temperatura... o czworonogach należy pamiętać szczególnie -  nie tylko tych w schronisku.
Adopcja, zbiórka karmy czy słomy... pomoc można na wiele sposobów. Ważne jest również to by reagować gdy widzimy, że zwierzęciu dzieje się krzywda. Czasem jeden  telefon do schroniska sprawia, że uruchamiana jest cała procedura ratowania zwierzaka.

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 5 =
Link
5 + 5 =