Kwiaty oczyszczacze

Opublikowano: 19-11-2021
kwiaty-1637312783.jpg
Epipremnum, aglomena, hedera,sindapsus... za tymi nazwami stoją rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale też dodają energii i oczyszczają powietrze w naszych mieszkaniach. Szczególnie ważne jest to właśnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy normy szkodliwych pyłów są przekraczane a zanieczyszczenia z zewnątrz przenikają przez nasze okna..  Na jakie rośliny wtedy postawić?
Bez problemu każdy z nas znajdzie je w kwiaciarni....   Co ważne są przystępne cenowo i łatwe w utrzymaniu. Jest z czego wybierać- roślin, które nie tylko pięknie wyglądają ale i mają wpływ na nasze samopoczucie oraz... czyste powietrze jest wiele -  mówi Elżbieta Rogaczewska, która kwiaciarnie w Piotrkowie prowadzi już od 38 lat.  Kwiatek babć ale można go dostać w różnych nowoczesnych formach- rurek czy warkoczy. Sansewieria jest jedną z 18 roślin, które znalazły się na liście NASA wśród najlepiej nawilżających i oczyszczających powietrze. Wszystko dzięki procesowi fotosyntezy.
Kwiaty oczyszczą mieszkanie nie tylko z zanieczyszczeń  ale nawet poradzą sobie z falami elektomagnetycznymi. Dlatego też polecane są do biur.  A badania potwierdzają - by móc cieszyć się oczyszczonym i nawilżonym powietrzem w domu- czy pracy ... na 10 m2 wystarczy jedna  średniej wielkości roślina.
Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 6 =
Link
5 + 6 =