Eko pojazdy... czas podsumowań

Opublikowano: 17-11-2021
chujnoga-1637164924.png
Zima za pasem..  Większość rowerzystów chowa więc swoje jednoślady do garażu bądź oddaje do serwisu na posezonowy przegląd. Na zimowy serwis odjechały już miejskie rowery. Innymi eko pojazdami czyli elektrycznymi hulajnogmi  póki nie sypnie śniegiem, a chodniki i ulice nie zamienią się w lodowisko  będzie można jeszcze trochę.. pojeździć. 
Choć już druga połowa listopada to jeszcze nie  czas na odstawienie  tego ekologicznego transportu. Chętnych by w ten sposób mknac przez miasto nie brakuje. To drugi rok funkcjonowania  e-hulajnogi w piotrkowie - rok  kilkudziesięciu tysięcy  przejechanych przez miasto kilometrów i kilkunastu tysięcy wypożyczeń.
 Hulajnogi obsługiwane są za pomocą aplikacji  w telefonie. Wiadomo więc z jakiego punktu można ją wypożyczyć i czy odstawiamy ją w miejscu tak zwanej "strefy".  Bywa i tak - o czym już informowaliśmy - ze hulajnogi niestety pozostawiane były byle jak, byle gdzie...Jak mówi Dariusz Sikorski z firmy obsługującej hulajnogi w tym temacie jest coraz lepiej.
  Pohulac hulajnogą będzie można jeśli tylko będzie sprzyjać pogoda nawet do połowy grudnia. Później eko pojazdy  odjada na zimowy serwis.... a już w serwisie są rowery miejskie, prac naprawczych będzie sporo bo sporo rowery przejechały ... ten rok pod względem wypożyczeń był rekorodowy.
Najwiekszą popularnością cieszyły się niezmiennie stacje na Dworcu Kolejowym, Osiedlu Słowackiego oraz na Belzackiej przy basenie.
Sezon był rekordowy jeśli chodzi o wypożyczenia. I tu rekordy się nie kończą - jednak ten jest niechlubny. W tym sezonie dewastacje zdarzały się wyjatkowo często  mówi dyrektor ZDiUM Karol Szokalski, doszło nawet do utopienie roweru w jeziorze. Było ponad 400 zniszczeń, blisko połowa z nich miała miejsce we wrześniu. 
Rowery powrócą na stacje wiosną. Przypomnijmy zarówno użytkownicy rowerów miejskich jak i hulajnóg będący w posiadaniu Piotrkowskiej karty mieszkańca  mogą liczyć na 15%  zniżki.
Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 9 =
Link
5 + 9 =