Trudny czas dla bezdomnych

Opublikowano: 25-11-2022
noc-1669373849.jpg
 Pada śnieg, temperatury spadają poniżej zera...niektórzy taką aurę lubią. Ale dla niektórych taki okres jest nadzwyczaj trudny. Mowa tu o bezdomnych, którzy  koczują na klatkach schodowych,ogródkach działkowych czy pustostanach. Bezdomni miejsca schronienia mają różne, ale w sezonie jesienno- zimowym przestają one wystarczać. Takie warunki są  śmiertelnie niebezpieczne. Ale bezdomni mogą liczyć na pomoc...schronienie znaleźć mogą w Piotrkowie Trybunalskim w noclegowni przy ul. Wroniej.
Dach nad głową, łóżko, ciepły posiłek, drugi człowiek obok...  na to liczyć mogą Ci, którzy skierują swoje kroki do noclegowni. Tu na stałe przebywa około 30 osób, ale w okresie jesienno zimowym sytuacja zmienia się z dnia na dzień...Noclegownia może pomieścić 80 osób, warunkiem jest to, że podopieczni nie mogą być pod wpływem alkoholu. O warunki, jakie mają w schronisku dla bezdomnych dbają sami... w ostatnim czasie pomogli w odświeżaniu korytarzy czy kuchni. Ale wspomóc piotrkowską noclegownię może każdy z nas. Ciepłe koce, bielizna czy ręczniki - jak mówi Piotr Kindilchi- to zawsze się przydaje.
A w ten weekend będzie można wspomóc schronisko zbiórką produktów spożywczych, które w sklepach jednej ze znanych sieci będą zbierać wolontariusze oraz podopieczni. 
Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 5 =
Link
9 + 5 =