Zima na drogach

Opublikowano: 25-11-2022
zima-1669382316.jpg
Prognozy pogody się sprawdziły i w czwartek zawitała do nas prawdziwa śnieżna zima, wilogodzinne opady białego puchu spowodowały nimałe zamieszanie na piotrkowskich drogach, momnetami warunki na drogach były naprawde ciężkie.
Wczoraj biały puch pokrywał chodniki i ulice, a kierowcy szczególnie ci , którzy nie zmienili na zimę opon mieli spory problem z jazdą, dziś sytuacja wygląda lepiej śnieg co prawda nie pada ,ale drogi pokrywa roztopione pośniegowe błoto.Akcja zima ruszyła 16 listopada więc maszyny  do odśnieżania w czwartek mogly ruszyć do pracy pełną parą.W tym roku zimy nie trzeba się obawaić mówia pracownicy Peuk sprzęt jak i piasek oraz sól zostały zabezpieczone.
Pierwszy w tym roku atak zimy odbił się także na policyjnych staystykacvh, w czwartek  odnotowano 17 zdarzeń drogowych z czego 3 wypadki.
Kierowcom przypominamy ,że zanim wyjedziemy na drogę w śniezny zimowy dzień , pojazd trzeba odpowiednio przygotować.Za nieodśnieżony samochód mozna zapłacić 3 tys złotych mandatu.Uważać na dodze powinni także piesi szczególnie kiedy widoczność jest ograniczona.
Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 2 =
Link
9 + 2 =