Wystawy w Mediatece

Opublikowano: 17-11-2021
wystawa-1637165643.png
Znane i nieznane ulice, budynki, miejsca związane z Piotrkowem Trybunalskim  możemy fotografować i przesyłać na stronę Fotograficznego Archiwum Miasta. Możemy cykać, możemy też ... oglądać zdjęcia jakie przesłali do tej pory piotrkowianie. Nie tylko  na stronie FAM ale i od niedawna również na wystawie prezentowanej w mediatece 800 lecia. A to nie jedyna ekspozycja jaka proponuje odwiedzającym książnica.
Kilkanaście zdjęć prezentowanych w holu mediateki 800 lecia zostało wybranych spośród kilkuset nadesłanych do Fotograficznego Archiwum Miasta w czasie trwania trzech lat projektu. Wystawa prezentująca Piotrków Trybunalski  w szkiełku obiektywu ma być nie tylko wyróżnieniem  autorów  fotografii ale również zachętą dla wszystkich by fotografowali miasto i przyczynili się do archiwizacji  miejsc niekoniecznie znanych czy zabytkowych.
Oprócz ekspozycji Fotograficznego Archiwum Miasta, którego pomysłodawca jest Witold Stawski -  w Mediatece aktualnie możemy oglądać jeszcze jego autorskie fotografie na zupełnie innej wystawie... Przemijanie bo taki tytuł nosi ta ekspozycja  wpisuje się w nostalgiczny listopadowy  klimat  - przedstawia bowiem artystyczne kadry nekropolii starego cmentarza, który w obiektywie fotografa pojawia się od lat...
W mediatece można oglądać też wystawę  prac Wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego.  "W krainie bajek i baśni" dominują techniki rysunkowe, malarskie, wyklejanki, wydzieranki, ale pojawiły się również eko-prace z wykorzystaniem surowców wtórnych takich jak: korki plastikowe czy guziki.
Wszystkie wystawy można oglądać do końca roku.
Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 8 =
Link
8 + 8 =