Znany dziennikarz przed sądem

Opublikowano: 27-01-2021
durczokww-1611756028.jpg
W środę  przed sądem w Piotrkowie Trybunalskim ruszył procesu znanego dziennikarza Kamila Durczoka, który pod koniec lipca 2019 roku w stanie nietrzeźwości przejechał trasę A1. Rajd na podwójnym gazie zakończył na remontowanym odcinku trasy  pod Piotrkowem Trybunalskim, gdzie wjechał w pachołki odgradzające pasy ruchów.
Rozprawa rozpoczęła się od wniosku adwokata oskarżonego Kamila Durczoka o wyłącznie jawności rozprawy. Jednak sąd zdecydował o nieutajnianiu przebiegu procesu i dziennikarze mogli być obecni na sali rozpraw. Prokuratura w Piotrkowie  Trybunalskim znanemu dziennikarzowi postawiła  dwa zarzuty jeden dotyczy prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości  drugi do sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Obrona jak i sam oskarżony przyznał się tylko do jazdy po alkoholu.

Kamil Durczok skorzystał z odmowy złożenia wyjaśnień  i odpowiadania na pytania, bo jak mówił od wydarzeń z jego udziałem minęło 18 miesięcy i nie chciał jak podkreślał swoimi obecnymi zeznaniami wprowadzić w błąd sądu. Podtrzymał swoje wcześniejsze zeznania jak uznał, które były bardzo wyczerpujące.

Jak zapowiedział adwokat będzie wnosił o wolnościowy charakter kary. Kamilowi Durczokowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Proces odroczono do 17 marca.
Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 4 =
Link
8 + 4 =